TVMarineret sender i HD på TVStorbyen/Open Channel

Sendetider:
Lørdage kl 00:30 - 01:30 & kl 22:00 - 23:00
Søndage kl - 15:00 - 16:00


Signalet kan ses på dit TV i HD med antenne i København og omegn. Se hvordan HER
Se TVMarineret live på web --> LIVE-LINK
Tidligere sendte udsendelser i 2016:
HER
Sidste udsendelser: HER


Næste udsendelser:


Lørdag d 24 sept kl 00:30 - 01:30:

Mego

Fra Helsingør Festival 4 aug 2016


Lørdag d 24 sept kl 22:00 - 23:00:

Rakkerpak

Fra Helsingør Festival 1 aug 2015

Sneleopard

Fra Baghuset 15 aug 2014


Søndag d 25 sept kl 15:00 - 16:00:

Pete Missing - Lightweight - Byhave - Brandkadet

Fra Aug 2014

 


Lørdag d 1 okt kl 00:30 - 01:30:

Bastard Grave

Fra Helsingør Festival 5 aug 2016


Lørdag d 1 okt kl 22:00 - 23:00:

Bli Glad

Fra Thy Festival 28 juli 2012


Søndag d 2 okt kl 15:00 - 16:00:

Extremisten

Fra 1 Aug 2012


Tidligere sendte udsendelser i 2016: HER


 
TVMarineret tilbyder nu
TV-optagelser og livestreaming.


Herunder vores mobile audio og tv-produktions studie-faciliteter sat op til en koncert i DR´s studie 2.
Disse faciliteter kan bruges på livesteder og med en god forbindelse kan der sendes livestreaming på internettet.

Vi optager 32 spors audio og op til 16 kameraer, alt efter behov.
Mastere produceres live
samt i vores redigerings-suiter post/efterfølgende.


Skriv gerne en mail til os
her

hvis du ønsker en optagelse af
en koncert, en debat, et kultur-event
eller ønsker redigeret noget video.
Pris aftales efter behov.



 

Se her video fra nogle af vores produktioner:

No Means No - Part 1

Fra Loppen 14 maj 2013

Basic Transmutation / Alien Migration

From Click Festival 21 may 2016
Aniara Rodado (CO/FR) with Jean-Marc Chomaz (FR)
Soundscape by Paula Velez (CO/FR)

TVMarineret Highlights - 2014 og 2015
Uddrag fra diverse koncerter, kulturevents og politiske debatter mv.
Medvirkende: Dørge, Becker, Carlsen Trio - Albear, Lauro, Härdig - Rakkerpak - Yahya Hassan - Magnus Cederlund - Bring Your Own Beamer - Pete Missing - Tour de future - Demonstration for Gaza - Albertslund Terrorkorps - Kube & Mikkel Meyer - Chris & Cosey - Yann Coppier & Luc Perez - MC Einar & KunTakt - Epifani - Gong Tomorrow med bla Zlatco Buric - Noize Liz Trio - Claus Høxbroe & Oscar Gilbert med Ensemble - Papa´s Got A Brand New Bag med bla Rude E Richards, Kuku & Al Agami